Kokkolan Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 11
Viikkokilpailu 52 12.03.2018-18.03.2018
Luokka MA (13/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Nyblom Jacob CPS Kokkola 1424 44 211
2 Tissarinen Veli-Matti CPS Kokkola 1388 45 247
3 Hautaniemi Heikki BCK Kokkola 1335 40 216
4 Enfors Leif Drott Pietarsaari 1268 37 222
5 Dubloo Showket FHB Kokkola 1259 33 231
6 Kumpulainen Jani CPS Kokkola 1210 31 194
7 Niemi Seppo IKKE Ylöjärvi 1208 34 158
8 Myllymäki Keijo CPS Kokkola 1189 35 210
9 Hooli Jukka CPS Kokkola 1168 31 200
10 Alahautala Joni KalKe-90 Ylivieska 1142 26 204
11 Mattila Pentti Star Bo Ylivieska 1118 28 166
12 Wargh Kent GBK Kokkola 1087 24 161
13 Jutila Laura CPS Kokkola 1008 17 196
Luokka B (31/4) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Sandbacka Folke FHB Kokkola 1329 40 189
2 Kalliokoski Kari Golf Kokkola 1303 40 245
3 Sundberg Joakim GBK Kokkola 1293 41 181
4 Björkskog Kenneth GBK Kokkola 1269 41 246
5 Åkerblom Ingmar GBK Kokkola 1256 39 178
6 Klemettilä Mervi KosBo Kuusankoski 1240 35 142
7 Tissarinen Simon CPS Kokkola 1208 35 163
8 Länkinen Reijo X300 Äänekoski 1206 28 216
9 Talus Sune Golf Kokkola 1176 29 198
10 Snåre Sune FoBK Pietarsaari 1163 28 189
11 Saastamoinen Seppo Cosmos Kokkola 1139 21 213
12 Jyrkkä Martti BCK Kokkola 1127 23 173
13 Kåla Harry FHB Kokkola 1124 26 192
14 Kalli Ilmo IKKE Ylöjärvi 1113 25 181
15 Kolam Tom FoBK Pietarsaari 1113 24 172
16 Kujala Juhani Kulkurit Kokkola 1097 21 172
17 Brännbacka Ralf FoBK Pietarsaari 1089 25 158
18 Läspä Marja-Leena Kismet Kokkola 1080 25 180
19 Nieminen Rauno KV-Kokkola Kokkola 1080 23 201
20 Skog Harry GBK Kokkola 1080 20 179
21 Lillkung Mikael OBC Vöyri 1078 27 222
22 Koutonen Kauko Cosmos Kokkola 1075 29 219
23 Anetjärvi Arto IKKE Ylöjärvi 1075 26 163
24 Vento Mika X-COM Lappeenranta 1074 25 201
25 Halmetoja Antero Valmet Jyväskylä 1073 21 173
26 Kulla Boes GBK Kokkola 1067 22 216
27 Gunnar Stig OBC Vöyri 1035 18 154
28 Kantanen Reino BCK Kokkola 1014 23 190
29 Katila Olli X-COM Lappeenranta 1014 19 162
30 Koivisto Seppo IKKE Ylöjärvi 1004 20 172
31 Ström Rolf Drott Pietarsaari 1002 22 203
Luokka C (41/5) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Turpeinen Martti BCK Kokkola 1169 27 220
2 Högnäs Dan FHB Kokkola 1132 32 259
3 Finell Gustav GBK Kokkola 1124 29 168
4 Illanvuori Jani CPS Kokkola 1116 32 186
5 Kiviaho Tero CPS Kokkola 1111 24 178
6 Perttunen Simo IKKE Ylöjärvi 1104 21 167
7 Luhtio Rami CPS Kokkola 1102 26 167
8 Andtbacka Jan CPS Kokkola 1095 26 192
9 Leväniemi Ahti Kulkurit Kokkola 1094 24 202
10 Nord Bengt Drott Pietarsaari 1086 23 170
11 Sarin Henri IKKE Ylöjärvi 1076 24 191
12 Dahlbacka Isa GBK Kokkola 1051 21 169
13 Björklund Sven-Olof Drott Pietarsaari 1050 23 157
14 Patana Erkki Kulkurit Kokkola 1046 22 119
15 Andersson Karl Gustav GBK Kokkola 1045 21 159
16 Lindgren Roger FoBK Pietarsaari 1043 18 161
17 Savola Seija Kismet Kokkola 1030 23 147
18 Östman Christian FoBK Pietarsaari 1023 24 175
19 Santalo Tarja Tiger Sharks Kokkola 1023 16 186
20 Makkonen Marko KosBo Kuusankoski 1022 21 162
21 Kujala Ari BCK Kokkola 1021 24 136
22 Tissarinen Johan CPS Kokkola 1005 23 173
23 Hästö Sven-Erik FHB Kokkola 1004 23 127
24 Leinonen Anja-Riitta Kismet Kokkola 1003 19 180
25 Backlund Torbjörn OBC Vöyri 987 16 189
26 Huhta Kerttu Kismet Kokkola 981 13 191
27 Öst Krister Drott Pietarsaari 976 13 167
28 Höglund Selvi OBC Vöyri 965 18 156
29 Viiperi Juha Cosmos Kokkola 958 14 170
30 Heikkinen Timo BCK Kokkola 957 15 170
31 Wacklin Tuula Kismet Kokkola 952 17 169
32 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola Kokkola 938 17 173
33 Noronen Kari BC Rännärit Äänekoski 924 15 155
34 Miettinen Anitta KosBo Kuusankoski 908 7 137
35 Sjölund Helge Drott Pietarsaari 902 11 163
36 Aitto-oja Risto IKKE Ylöjärvi 890 14 148
37 Jaakkola Aarno Misterit Kuusankoski 883 13 151
38 Lybäck Bertel FHB Kokkola 870 9 154
39 Höglund Christer OBC Vöyri 855 17 159
40 Hägg Gustav GBK Kokkola 849 13 142
41 Miettinen Pertti Pape Kuusankoski 840 16 202
Luokka D (6/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Solajoki Jouko KV-Kokkola Kokkola 1062 24 244
2 Aulin Risto BC Rännärit Äänekoski 882 13 120
3 Tissarinen Tomas CPS Kokkola 875 19 146
4 Karjula Esa KV-Kokkola Kokkola 865 12 145
5 Saari Tuomo KalKe-90 Ylivieska 803 12 136
6 Söderström Conny KST Kokkola 755 9 104
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 100
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 20.03.2018 17:32 Webmaster