Kokkolan Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 8
Viikkokilpailu 47 19.02.2018-25.02.2018
Luokka MA (12/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Kangas Taneli Drott Pietarsaari 1410 45 268
2 Harmaala Tuomas CPS Kokkola 1372 46 249
3 Knutar Matti CPS Kokkola 1363 45 266
4 Saari Vesa BC Islanders Kalajoki 1334 39 246
5 Hautaniemi Heikki BCK Kokkola 1289 38 214
6 Tissarinen Veli-Matti CPS Kokkola 1255 36 279
7 Dubloo Showket FHB Kokkola 1255 36 203
8 Nyblom Jacob CPS Kokkola 1232 36 233
9 Enfors Leif Drott Pietarsaari 1227 33 224
10 Hooli Jukka CPS Kokkola 1220 31 194
11 Backnäs Tommy FHB Kokkola 1193 33 277
12 Jyrkkä Kai CPS Kokkola 1167 36 254
Luokka B (18/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Koutonen Timo Star Bo Ylivieska 1410 47 225
2 Tissarinen Simon CPS Kokkola 1292 35 237
3 Kalliokoski Kari Golf Kokkola 1271 36 136
4 Kujala Juhani Kulkurit Kokkola 1226 32 247
5 Snåre Sune FoBK Pietarsaari 1205 34 206
6 Koutonen Niina Star Bo Ylivieska 1172 28 212
7 Läspä Marja-Leena Kismet Kokkola 1161 31 168
8 Keiski Tomi CPS Kokkola 1156 31 212
9 Mourujärvi Antti Cosmos Kokkola 1155 26 181
10 Huhta Hillevi BC Islanders Kalajoki 1148 24 257
11 Sandbacka Folke FHB Kokkola 1117 24 221
12 Björkskog Kenneth GBK Kokkola 1111 32 162
13 Kåla Harry FHB Kokkola 1079 28 198
14 Kolam Tom FoBK Pietarsaari 1060 25 186
15 Kantanen Reino BCK Kokkola 1057 25 185
16 Haukilahti Kari Kulkurit Kokkola 1049 14 201
17 Saastamoinen Seppo Cosmos Kokkola 998 16 168
18 Nieminen Rauno KV-Kokkola Kokkola 994 17 171
Luokka C (32/4) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Knutar Paula CPS Kokkola 1230 36 155
2 Staffans Bo Drott Pietarsaari 1184 29 180
3 Viiperi Juha Cosmos Kokkola 1162 32 210
4 Saari Miro KaBow Kalajoki 1133 32 227
5 Hemming Holger FoBK Pietarsaari 1132 27 202
6 Backnäs John FHB Kokkola 1119 30 191
7 Peltoniemi Mikko Cosmos Kokkola 1105 27 164
8 Leväniemi Ahti Kulkurit Kokkola 1080 18 203
9 Lindgren Roger FoBK Pietarsaari 1073 19 202
10 Nisula Matti Kulkurit Kokkola 1058 19 159
11 Östman Christian FoBK Pietarsaari 1053 19 184
12 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola Kokkola 1052 17 184
13 Furu Pia CPS Kokkola 1050 20 165
14 Luhtio Rami CPS Kokkola 1045 19 163
15 Nord Bengt Drott Pietarsaari 1044 20 186
16 Leinonen Anja-Riitta Kismet Kokkola 1040 19 138
17 Kujala Ari BCK Kokkola 1037 24 159
18 Dahlbacka Isa GBK Kokkola 1026 16 183
19 Hyyppä Mauno KV-Kokkola Kokkola 1024 17 168
20 Tissarinen Johan CPS Kokkola 1011 21 161
21 Heikkinen Timo BCK Kokkola 1005 22 218
22 Kiviaho Tero CPS Kokkola 996 21 189
23 Kallioinen Arto BCK Kokkola 993 19 200
24 Hassel Per GBK Kokkola 993 16 146
25 Santalo Tarja Tiger Sharks Kokkola 982 17 170
26 Vikström Mikael FHB Kokkola 965 19 166
27 Lybäck Bertel FHB Kokkola 957 15 181
28 Kinnari Juha Cosmos Kokkola 955 16 159
29 Hägg Stig-Göran FHB Kokkola 954 14 137
30 Savola Seija Kismet Kokkola 947 15 178
31 Öst Krister Drott Pietarsaari 924 13 208
32 Sjölund Helge Drott Pietarsaari 883 14 167
Luokka D (4/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Tissarinen Tomas CPS Kokkola 1006 22 180
2 Peltoniemi Sisko CPS Kokkola 943 16 149
3 Ahlö Marcus FHB Kokkola 877 21 106
4 Solajoki Jouko KV-Kokkola Kokkola 843 18 120
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 73
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 25.02.2018 13:04 Webmaster