Kokkolan Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 4
Viikkokilpailu 40 22.01.2018-28.01.2018
Luokka MA (12/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Kumpulainen Jani CPS Kokkola 1319 40 182
2 Hautaniemi Heikki BCK Kokkola 1269 35 205
3 Hooli Jukka CPS Kokkola 1265 39 173
4 Wargh Kent GBK Kokkola 1233 36 224
5 Kattilakoski Sami CPS Kokkola 1222 33 221
6 Tuomisalo Leif CPS Kokkola 1221 31 234
7 Jutila Laura CPS Kokkola 1207 32 163
8 Alahautala Joni KalKe-90 Ylivieska 1168 28 215
9 Jokela Oskari CPS Kokkola 1167 30 222
10 Jyrkkä Kai CPS Kokkola 1155 34 169
11 Saarinen Rami CPS Kokkola 1096 26 167
12 Harmaala Tuomas CPS Kokkola 923 22 124
Luokka B (26/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Soukka Jani KaBow Kalajoki 1290 40 211
2 Pulkkinen Santeri CPS Kokkola 1276 40 234
3 Kujala Juhani Kulkurit Kokkola 1200 30 214
4 Jyrkkä Martti BCK Kokkola 1148 30 168
5 Paavola Aki CPS Kokkola 1148 26 214
6 Tiitinen Tuomas Kulkurit Kokkola 1145 28 165
7 Kulla Boes GBK Kokkola 1140 21 222
8 Koutonen Timo Star Bo Ylivieska 1134 29 177
9 Tissarinen Simon CPS Kokkola 1134 29 158
10 Kalliokoski Kari Golf Kokkola 1121 27 213
11 Mehtälä Anne Star Bo Ylivieska 1091 25 244
12 Läspä Marja-Leena Kismet Kokkola 1086 21 199
13 Talus Sune Golf Kokkola 1061 19 154
14 Lillkung Mikael OBC Vöyri 1059 18 176
15 Mourujärvi Antti Cosmos Kokkola 1054 20 156
16 Sandbacka Folke FHB Kokkola 1043 23 182
17 Koutonen Niina Star Bo Ylivieska 1039 21 173
18 Sundberg Jan-Anders GBK Kokkola 1034 20 173
19 Kantanen Reino BCK Kokkola 1032 27 174
20 Kangasvieri Jyri Saturn Pietarsaari 1016 21 155
21 Snåre Sune FoBK Pietarsaari 1009 16 148
22 Koutonen Kauko Cosmos Kokkola 1006 20 181
23 Haukilahti Kari Kulkurit Kokkola 1006 12 170
24 Saastamoinen Seppo Cosmos Kokkola 998 19 154
25 Mehtälä Mika Star Bo Ylivieska 966 20 128
26 Skog Harry GBK Kokkola 953 17 155
Luokka C (24/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Nisula Matti Kulkurit Kokkola 1207 34 266
2 Rantala Henna CPS Kokkola 1149 30 172
3 Hyyppä Mauno KV-Kokkola Kokkola 1096 20 204
4 Andtbacka Jan CPS Kokkola 1095 19 176
5 Kangas Elina Tiger Sharks Kokkola 1089 25 193
6 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola Kokkola 1060 19 177
7 Alajoki Aarre KV-Kokkola Kokkola 1056 18 199
8 Furu Pia CPS Kokkola 1052 22 219
9 Luhtio Rami CPS Kokkola 1046 23 166
10 Heikkinen Timo BCK Kokkola 1040 24 172
11 Knutar Paula CPS Kokkola 1031 17 144
12 Högnäs Dan FHB Kokkola 1029 23 200
13 Kujala Ari BCK Kokkola 1022 22 166
14 Knutar Tor-Erik FHB Kokkola 1011 19 193
15 Långbacka Nils-Erik FHB Kokkola 1010 20 181
16 Lybäck Bertel FHB Kokkola 1006 21 157
17 Jyväsjärvi Arja KalKe-90 Ylivieska 961 15 159
18 Dahlbacka Isa GBK Kokkola 954 16 166
19 Leinonen Anja-Riitta Kismet Kokkola 954 11 158
20 Hägg Stig-Göran FHB Kokkola 928 11 146
21 Savola Seija Kismet Kokkola 911 8 142
22 Höglund Selvi OBC Vöyri 879 14 133
23 Ruuskanen Siiri KalKe-90 Ylivieska 866 12 167
24 Höglund Christer OBC Vöyri 810 9 120
Luokka D (4/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Östman Oskar KST Kokkola 954 15 162
2 Peltoniemi Sisko CPS Kokkola 905 8 133
3 Lindgren Sixten FHB Kokkola 884 13 180
4 Maijala Jaakko Cosmos Kokkola 855 18 136
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 76
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 28.01.2018 15:06 Webmaster