Kokkolan Keilahalli, Lions mestaruus tas,
12.03.2018-25.03.2018
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Åkerblom Ingmar GBK, Kokkola B 200 179 201 230 268 178 1256 78 1334 39 21
2 Tilli Markku Tornados, Helsinki B 234 165 183 211 266 178 1237 90 1327 30 23
3 Klemettilä Mervi KosBo, Kuusankoski B 213 200 190 279 216 142 1240 84 1324 35 22
4 Länkinen Reijo X300, Äänekoski B 246 172 183 191 198 216 1206 90 1296 28 29
5 Finell Gustav GBK, Kokkola C 167 179 210 202 198 168 1124 144 1268 29 27
6 Sarin Henri IKKE, Ylöjärvi C 188 178 166 170 183 191 1076 192 1268 24 22
7 Häkkinen Esa Hankasalmi E 157 166 155 203 176 181 1038 210 1248 22 24
8 Andersson Karl Gustav GBK, Kokkola C 167 163 206 162 188 159 1045 192 1237 21 28
9 Höglund Torolf LC Vörå D 181 164 142 149 192 192 1020 210 1230 19 27
10 Kalli Ilmo IKKE, Ylöjärvi B 194 170 206 191 171 181 1113 114 1227 25 28
11 Perttunen Simo IKKE, Ylöjärvi C 160 192 187 204 194 167 1104 120 1224 21 30
12 Ruohomäki Veikko Pykärit, Valkeakoski B 192 189 212 202 148 179 1122 78 1200 26 25
13 Lillkung Mikael OBC, Vöyri B 119 169 195 170 203 222 1078 108 1186 27 19
14 Tschokkinen Pekka KV-Kokkola, Kokkola C 138 131 176 161 179 183 968 210 1178 15 28
15 Anetjärvi Arto IKKE, Ylöjärvi B 235 191 146 163 177 163 1075 102 1177 26 18
16 Halmetoja Antero Valmet, Jyväskylä B 180 213 203 147 157 173 1073 102 1175 21 26
17 Höglund Selvi OBC, Vöyri C 150 156 179 178 146 156 965 210 1175 18 25
18 Halonen Matti Hankasalmi E 162 167 176 179 118 162 964 210 1174 13 30
19 Kontula Osmo Pihtipudas A 158 189 136 127 182 169 961 210 1171 16 24
20 Laaksonen Pertti Hankasalmi E 157 173 157 164 161 144 956 210 1166 13 27
21 Gunnar Stig OBC, Vöyri B 159 185 187 170 180 154 1035 120 1155 18 31
22 Makkonen Marko KosBo, Kuusankoski C 163 170 213 155 159 162 1022 132 1154 21 21
23 Backlund Torbjörn OBC, Vöyri C 143 187 146 164 158 189 987 162 1149 16 26
24 Paananen Jonny Pihtipudas A 133 151 156 160 172 164 936 210 1146 14 27
25 Hästö Sven-Erik FHB, Kokkola C 180 178 172 177 170 127 1004 132 1136 23 22
26 Koivisto Seppo IKKE, Ylöjärvi B 166 190 166 162 148 172 1004 132 1136 20 26
27 Katila Olli X-COM, Lappeenranta B 182 158 165 167 180 162 1014 120 1134 19 26
28 Andersson Bjarne OBC, Vöyri D 127 138 149 137 187 185 923 204 1127 17 21
29 Vento Mika X-COM, Lappeenranta B 161 177 129 202 204 201 1074 48 1122 25 23
30 Salminen Jouko Uurainen D 140 150 127 174 155 166 912 210 1122 19 19
31 Miettinen Anitta KosBo, Kuusankoski C 126 164 178 169 134 137 908 210 1118 7 30
32 Vuohtoniemi Matti Pihtipudas A 141 180 147 169 138 128 903 210 1113 14 23
33 Noronen Kari BC Rännärit, Äänekoski C 188 147 131 166 137 155 924 186 1110 15 24
34 Nieminen Juha Hankasalmi E 120 134 142 208 156 122 882 210 1092 21 12
35 Aulin Risto BC Rännärit, Äänekoski D 144 176 134 157 151 120 882 210 1092 13 25
36 Rytkönen Jari Uurainen D 191 154 130 154 117 135 881 210 1091 15 16
37 Höglund Christer OBC, Vöyri C 136 138 159 119 144 159 855 210 1065 17 13
38 Aunola Asko Pihtipudas A 158 145 138 127 147 138 853 210 1063 12 23
39 Jaakkola Aarno Misterit, Kuusankoski C 156 153 123 160 140 151 883 162 1045 13 22
40 Hannukainen Aarre Pihtipudas A 148 116 135 135 150 140 824 210 1034 10 19
41 Miettinen Pertti Pape, Kuusankoski C 138 136 136 119 109 202 840 192 1032 16 16
42 Hägg Gustav GBK, Kokkola C 185 137 105 152 128 142 849 180 1029 13 20
43 Aitto-oja Risto IKKE, Ylöjärvi C 167 159 112 161 143 148 890 132 1022 14 23
44 Koskimaa Esa KV-Kokkola, Kokkola D 129 158 127 134 133 111 792 210 1002 7 23
45 Södergård Harry LC Vörå D 139 148 169 135 128 16 735 210 945 9 19
46 Jakobsson Leif Karleby LC D 118 117 120 149 116 112 732 210 942 10 16
47 Rytkönen Taru Uurainen D 80 74 116 112 95 92 569 210 779 4 11
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 25.03.2018 13:51 Webmaster