Kokkolan Keilahalli, Vikingturnaus, 09.04.2018-19.05.2018,
tilanne 18.05.2018

Finaaliin 19.05 klo 11:00 14 parasta tulosta
Lisäksi 2 Veteraania: Tom Kolam 1354 ja Jukka Hooli 1343
Paras nainen: Arja Jyväsjärvi 1295
2 C-D lk:Antti Isomaa 1324 ja Teemu Isomaa 1320
2 parasta turbosarjalla (6 sarja)
Ralf Bonde 267(11) ja Niina Koutonen 257(13)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Tuomisalo Leif CPS, Kokkola M 233 228 239 258 247 259 1464 0 1464 52 17
2 Huhta Hillevi BC Islanders, Kalajoki B 190 216 280 235 182 237 1340 90 1430 41 22
3 Kattilakoski Sami CPS, Kokkola M 268 233 236 225 212 236 1410 0 1410 42 19
4 Honga Jonas GBK, Kokkola C 192 183 227 177 254 181 1214 180 1394 31 22
5 Jokela Oskari CPS, Kokkola A 201 186 203 299 236 255 1380 12 1392 44 15
6 Kantanen Reino BCK, Kokkola B 194 210 255 219 179 190 1247 144 1391 34 24
7 Kalliokoski Kari Golf, Kokkola B 198 214 224 278 234 177 1325 48 1373 36 21
8 Kentala Kari Rkm-89, Ylivieska B 205 270 216 176 202 214 1283 90 1373 34 22
9 Keiski Tomi CPS, Kokkola B 187 194 224 211 241 236 1293 78 1371 41 16
10 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 203 227 227 275 205 233 1370 0 1370 42 17
11 Tissarinen Johan CPS, Kokkola C 199 179 180 208 199 204 1169 198 1367 29 24
12 Knutar Matti CPS, Kokkola A 257 184 216 248 255 206 1366 0 1366 43 15
13 Nieminen Rauno KV-Kokkola, Kokkola B 256 174 187 228 223 180 1248 114 1362 34 21
14 Nyblom Jacob CPS, Kokkola A 253 214 207 266 215 205 1360 0 1360 44 17
 
15 Kolam Tom FoBK, Pietarsaari B 217 255 184 201 213 176 1246 108 1354 32 25
16 Hooli Jukka CPS, Kokkola A 268 182 238 197 204 236 1325 18 1343 40 22
17 Sandbacka Folke FHB, Kokkola B 219 221 188 244 226 159 1257 84 1341 37 19
18 Hautaniemi Heikki BCK, Kokkola A 214 225 197 232 213 208 1289 36 1325 36 19
19 Isomaa Antti NiKei, Ylivieska C 190 173 228 205 181 179 1156 168 1324 25 30
20 Isomaa Teemu NiKei, Ylivieska C 196 177 209 209 170 197 1158 162 1320 31 25
21 Snåre Sune FoBK, Pietarsaari B 202 178 241 231 181 169 1202 114 1316 34 18
22 Matkoski Armas Drott, Pietarsaari B 190 231 181 215 207 225 1249 60 1309 37 20
23 Alahautala Joni KalKe-90, Ylivieska A 181 221 202 214 215 236 1269 36 1305 37 18
24 Sundberg Jan-Anders GBK, Kokkola B 205 195 176 203 223 194 1196 108 1304 32 27
25 Saastamoinen Seppo Cosmos, Kokkola B 201 213 190 233 174 184 1195 108 1303 33 21
26 Heikkinen Timo BCK, Kokkola C 178 213 181 232 174 163 1141 156 1297 29 23
27 Jyväsjärvi Arja KalKe-90, Ylivieska C 200 172 210 200 158 193 1133 162 1295 30 20
28 Solajoki Jouko KV-Kokkola, Kokkola D 145 190 188 155 144 221 1043 252 1295 26 17
29 Saarinen Rami CPS, Kokkola A 227 203 216 236 208 179 1269 24 1293 33 28
30 Koutonen Niina Star Bo, Ylivieska B 204 196 200 195 195 243 1233 60 1293 30 29
31 Kujala Juhani Kulkurit, Kokkola B 204 167 237 202 205 218 1233 60 1293 29 30
32 Mehtälä Mika Star Bo, Ylivieska B 168 235 203 174 237 170 1187 102 1289 32 17
33 Tissarinen Simon CPS, Kokkola B 199 221 180 232 216 202 1250 36 1286 39 19
34 Soukka Jani KaBow, Kalajoki B 223 231 158 182 234 245 1273 12 1285 36 19
35 Jutila Laura CPS, Kokkola A 201 228 190 240 185 188 1232 42 1274 31 23
36 Marjakangas Pekka KalKe-90, Ylivieska B 166 187 225 235 216 176 1205 60 1265 27 30
37 Jyväsjärvi Simo KalKe-90, Ylivieska C 200 189 183 167 178 148 1065 198 1263 31 14
38 Myllymäki Keijo CPS, Kokkola A 201 234 216 181 235 182 1249 12 1261 37 20
39 Öst Krister Drott, Pietarsaari C 145 165 195 194 211 159 1069 192 1261 20 29
40 Jyrkkä Martti BCK, Kokkola B 200 160 205 215 211 209 1200 60 1260 30 25
41 Jyrkkä Kai CPS, Kokkola A 220 195 212 208 217 195 1247 12 1259 35 25
42 Pulkkinen Santeri CPS, Kokkola B 213 188 162 233 177 231 1204 54 1258 30 23
43 Kiviaho Tero CPS, Kokkola C 181 183 173 194 157 193 1081 174 1255 27 19
44 Leväniemi Ahti Kulkurit, Kokkola C 168 186 152 201 223 167 1097 156 1253 23 28
45 Kulla Boes GBK, Kokkola B 158 279 229 176 187 157 1186 60 1246 33 19
46 Saari Tuomo KalKe-90, Ylivieska D 137 158 134 228 148 193 998 246 1244 22 19
47 Bonde Ralf FoBK, Pietarsaari B 174 194 165 217 171 256 1177 66 1243 26 30
48 Ånäs Jan-Erik FHB, Kokkola C 204 149 150 196 184 184 1067 174 1241 24 22
49 Haukilahti Kari Kulkurit, Kokkola B 205 179 170 179 193 177 1103 132 1235 25 24
50 Isopahkala Riku Kalajoki BC, Kalajoki C 224 184 169 150 144 160 1031 204 1235 23 17
51 Dubloo Showket FHB, Kokkola M 179 216 238 207 191 201 1232 0 1232 31 29
52 Lybäck Bertel FHB, Kokkola C 162 141 189 168 137 201 998 228 1226 19 22
53 Siermala Tarja Team 301, Kalajoki C 194 161 165 170 188 137 1015 210 1225 22 24
54 Peltoniemi Sisko CPS, Kokkola C 165 156 167 158 157 178 981 234 1215 21 18
55 Nord Bengt Drott, Pietarsaari C 155 187 191 191 190 168 1082 132 1214 25 25
56 Björklund Sven-Olof Drott, Pietarsaari C 159 126 185 213 214 173 1070 144 1214 18 29
57 Mehtälä Anne Star Bo, Ylivieska B 150 157 230 189 169 191 1086 126 1212 25 22
58 Lahtela Matti KV-Kokkola, Kokkola C 158 201 133 170 180 166 1008 204 1212 22 23
59 Linden Kjell Drott, Pietarsaari B 150 224 202 203 167 207 1153 54 1207 30 18
60 Luokkala Antti KV-Kokkola, Kokkola B 159 179 168 164 235 169 1074 126 1200 26 20
61 Hyyppä Mauno KV-Kokkola, Kokkola C 161 174 171 185 157 182 1030 168 1198 20 29
62 Suvanto Markku CPS, Kokkola B 155 161 150 172 220 207 1065 132 1197 27 18
63 Lindgren Benjamin FHB, Kokkola C 199 173 152 145 160 192 1021 174 1195 23 20
64 Högnäs Dan FHB, Kokkola C 199 192 152 169 171 202 1085 108 1193 21 31
65 Koutonen Timo Star Bo, Ylivieska B 181 202 221 195 187 182 1168 24 1192 30 24
66 Luhtio Rami CPS, Kokkola C 169 191 168 172 171 182 1053 132 1185 24 23
67 Nisula Matti Kulkurit, Kokkola C 151 171 191 191 184 163 1051 132 1183 22 27
68 Hägg Stig-Göran FHB, Kokkola C 145 122 172 173 182 158 952 228 1180 17 25
69 Furu Pia CPS, Kokkola C 155 191 197 199 146 159 1047 132 1179 25 21
70 Österman Lars-Åke GBK, Kokkola A 203 202 168 164 174 236 1147 30 1177 30 23
71 Ylikangas Väinö KV-Kokkola, Kokkola C 151 144 159 153 132 179 918 252 1170 10 30
72 Alajoki Aarre KV-Kokkola, Kokkola C 158 158 210 165 144 178 1013 156 1169 23 21
73 Andtbacka Jan CPS, Kokkola C 179 174 195 157 187 142 1034 132 1166 17 33
74 Saari Vesa BC Islanders, Kalajoki A 191 191 191 174 224 193 1164 0 1164 30 22
75 Kilponen Leo KV-Kokkola, Kokkola C 144 143 183 172 178 134 954 210 1164 10 35
76 Tuomisalo Mikael CPS, Kokkola M 161 204 187 191 201 212 1156 0 1156 32 22
77 Kujala Ari BCK, Kokkola C 173 139 167 144 186 135 944 210 1154 17 22
78 Illanvuori Jani CPS, Kokkola C 164 148 133 156 170 212 983 168 1151 24 17
79 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola, Kokkola C 127 224 154 187 162 134 988 162 1150 16 31
80 Mourujärvi Antti Cosmos, Kokkola B 159 189 182 169 147 175 1021 126 1147 21 22
81 Björkgren Petter FHB, Kokkola C 129 159 130 191 146 127 882 264 1146 15 21
82 Knutar Paula CPS, Kokkola C 192 152 173 148 146 138 949 192 1141 20 18
83 Leinonen Anja-Riitta Kismet, Kokkola C 130 190 187 173 132 142 954 186 1140 15 28
84 Koutonen Kauko Cosmos, Kokkola B 173 129 164 188 176 171 1001 132 1133 16 28
85 Isopahkala Tapio Kalajoki BC, Kalajoki B 159 185 173 176 135 199 1027 102 1129 26 17
86 Harmaala Tuomas CPS, Kokkola A 245 221 122 159 178 166 1091 36 1127 26 20
87 Aalto Antti KV-Kokkola, Kokkola C 157 149 189 118 184 142 939 186 1125 21 17
88 Hemming Holger FoBK, Pietarsaari C 135 143 220 144 170 198 1010 114 1124 16 29
89 Heikkinen Asko NBC, Oulu A 208 191 166 174 179 182 1100 12 1112 24 27
90 Rantala Henri CPS, Kokkola B 168 145 193 196 163 180 1045 60 1105 25 22
91 Lehtovaara Alpo KiKe, Hämeenlinna C 151 181 130 144 143 149 898 204 1102 15 19
92 Ruuskanen Siiri KalKe-90, Ylivieska C 140 137 157 170 130 122 856 246 1102 12 22
93 Kåla Harry FHB, Kokkola B 147 180 168 157 179 159 990 108 1098 22 19
94 Saviranta Juuso CPS, Kokkola A 180 178 179 171 201 158 1067 12 1079 22 29
95 Enfors Leif Drott, Pietarsaari M 177 191 143 169 168 203 1051 0 1051 19 30
96 Tschokkinen Pekka KV-Kokkola, Kokkola C 114 116 137 145 170 110 792 258 1050 12 17
97 Karjula Esa KV-Kokkola, Kokkola D 119 130 155 105 130 146 785 264 1049 6 23
98 Läspä Marja-Leena Kismet, Kokkola B 174 173 124 129 160 177 937 108 1045 11 33
99 Marjakangas Eija KalKe-90, Ylivieska C 116 167 144 130 133 161 851 192 1043 7 28
100 Rasmus Frank FHB, Kokkola C 134 105 134 157 155 147 832 192 1024 7 27
101 Tissarinen Sarah CPS, Kokkola D 120 130 126 121 137 117 751 264 1015 3 24
102 Tissarinen Tomas CPS, Kokkola D 134 131 142 0 0 0 407 132 539 4 11
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 186
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 18.05.2018 18:05 Webmaster