Kokkolan Keilahalli, BCK kevätkisa, 26.02.2018-08.04.2018
Finaaliin 08.04 klo 11:00 11 parasta tulosta
Lisäksi 2 veteraania: Sven-Olof Björklund 1372 ja Jukka Hooli 1351
2 B-C-D lk: Kari Kalliokoski 1375 ja Joakim Sundberg 1371
Paras nainen: Mervi Klemettilä 1324
2 parasta viimeiseltä päivältä: Keijo Myllymäki 1337 ja Riku Isopahkala 1316
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Jyrkkä Martti BCK, Kokkola B 215 289 168 244 223 265 1404 60 1464 38 25
2 Nyblom Jacob CPS, Kokkola A 257 256 223 249 228 211 1424 18 1442 44 22
3 Soukka Jani KaBow, Kalajoki B 221 247 226 222 262 225 1403 36 1439 43 21
4 Jyrkkä Kai CPS, Kokkola A 247 191 249 221 216 257 1381 36 1417 48 16
5 Tuomisalo Mikael CPS, Kokkola M 237 202 215 224 269 258 1405 0 1405 42 20
6 Knutar Matti CPS, Kokkola A 226 203 269 235 237 235 1405 0 1405 42 22
7 Sandbacka Folke FHB, Kokkola B 178 252 248 248 214 189 1329 72 1401 40 18
8 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 209 213 246 245 228 247 1388 0 1388 45 20
9 Saari Vesa BC Islanders, Kalajoki A 236 216 241 233 216 236 1378 6 1384 44 19
10 Saarinen Rami CPS, Kokkola A 234 191 202 234 197 299 1357 24 1381 39 18
11 Luhtio Rami CPS, Kokkola C 168 212 179 247 217 223 1246 132 1378 36 22
 
12 Myllymäki Keijo CPS, Kokkola A 227 198 217 256 256 191 1345 30 1375 39 21
13 Kalliokoski Kari Golf, Kokkola B 248 207 236 202 233 201 1327 48 1375 43 16
14 Björklund Sven-Olof Drott, Pietarsaari C 188 232 212 162 181 247 1222 150 1372 33 22
15 Sundberg Joakim GBK, Kokkola B 267 187 228 232 198 181 1293 78 1371 41 17
16 Sjöblom Magnus Drott, Pietarsaari B 232 212 232 163 264 215 1318 42 1360 36 19
17 Björkskog Kenneth GBK, Kokkola B 254 170 191 235 173 246 1269 90 1359 41 15
18 Östman Christian FoBK, Pietarsaari C 266 186 225 200 143 202 1222 132 1354 34 16
19 Hooli Jukka CPS, Kokkola A 237 183 219 247 227 238 1351 0 1351 40 24
20 Tuomisalo Leif CPS, Kokkola M 236 238 237 213 187 227 1338 0 1338 38 26
21 Klemettilä Mervi KosBo, Kuusankoski B 213 200 190 279 216 142 1240 84 1324 35 22
22 Isopahkala Riku Kalajoki BC, Kalajoki D 191 159 202 150 202 202 1106 210 1316 25 25
23 Enfors Leif Drott, Pietarsaari M 186 181 260 215 215 246 1303 0 1303 38 25
24 Kiviaho Tero CPS, Kokkola C 175 182 175 177 224 178 1111 192 1303 24 29
25 Turpeinen Martti BCK, Kokkola C 205 156 194 181 213 220 1169 132 1301 27 29
26 Furu Pia CPS, Kokkola C 172 235 199 217 174 172 1169 120 1289 31 22
27 Kulla Boes GBK, Kokkola B 209 261 222 193 172 183 1240 48 1288 33 26
28 Heikkinen Timo BCK, Kokkola C 185 184 171 178 231 187 1136 150 1286 28 25
29 Suvanto Markku CPS, Kokkola B 176 226 145 219 214 179 1159 126 1285 35 17
30 Nieminen Rauno KV-Kokkola, Kokkola B 224 190 194 204 214 152 1178 102 1280 32 20
31 Koutonen Timo Star Bo, Ylivieska B 193 166 226 266 225 181 1257 18 1275 33 23
32 Paavola Aki CPS, Kokkola B 192 194 234 194 184 194 1192 78 1270 30 29
33 Skog Harry GBK, Kokkola B 161 160 183 247 182 220 1153 114 1267 29 23
34 Dubloo Showket FHB, Kokkola M 154 221 216 191 246 231 1259 0 1259 33 24
35 Kantanen Reino BCK, Kokkola B 139 255 161 204 181 182 1122 132 1254 27 22
36 Snåre Sune FoBK, Pietarsaari B 220 182 204 181 187 189 1163 90 1253 28 26
37 Isomaa Antti NiKei, Ylivieska C 178 201 221 156 162 208 1126 126 1252 23 28
38 Keiski Tomi CPS, Kokkola B 137 208 206 197 158 279 1185 66 1251 33 16
39 Haukilahti Kari Kulkurit, Kokkola B 187 200 213 178 189 162 1129 120 1249 21 33
40 Tissarinen Simon CPS, Kokkola B 179 217 237 193 218 168 1212 36 1248 32 26
41 Saastamoinen Seppo Cosmos, Kokkola B 180 155 230 182 179 213 1139 108 1247 21 34
42 Leinonen Anja-Riitta Kismet, Kokkola C 197 184 174 178 195 143 1071 174 1245 23 27
43 Tissarinen Johan CPS, Kokkola C 195 182 160 196 165 167 1065 180 1245 24 27
44 Heikkinen Asko NBC, Oulu A 174 189 223 205 257 176 1224 18 1242 29 30
45 Kangasvieri Jyri Saturn, Pietarsaari B 203 191 216 180 201 160 1151 90 1241 33 22
46 Hautaniemi Heikki BCK, Kokkola A 170 221 197 213 189 220 1210 30 1240 30 28
47 Kattilakoski Sami CPS, Kokkola M 203 213 217 188 149 265 1235 0 1235 33 24
48 Sundberg Jan-Anders GBK, Kokkola B 149 202 233 178 201 175 1138 96 1234 24 28
49 Kankainen Sakari BCK, Kokkola C 152 203 156 178 180 155 1024 210 1234 20 28
50 Niemi Seppo IKKE, Ylöjärvi A 242 202 214 182 210 158 1208 24 1232 34 23
51 Leväniemi Ahti Kulkurit, Kokkola C 136 215 181 182 178 202 1094 138 1232 24 26
52 Rantala Henri CPS, Kokkola B 229 167 221 193 201 162 1173 54 1227 34 18
53 Luokkala Antti KV-Kokkola, Kokkola B 185 170 171 189 222 176 1113 114 1227 20 36
54 Kujala Ari BCK, Kokkola C 162 206 126 153 198 196 1041 186 1227 20 24
55 Kåla Harry FHB, Kokkola B 192 179 194 172 195 192 1124 102 1226 26 29
56 Backnäs Tommy FHB, Kokkola A 140 236 200 177 222 232 1207 18 1225 37 15
57 Läspä Marja-Leena Kismet, Kokkola B 206 213 153 171 178 202 1123 102 1225 21 34
58 Högnäs Dan FHB, Kokkola C 204 169 170 225 159 190 1117 102 1219 24 29
59 Kujala Juhani Kulkurit, Kokkola B 202 207 204 191 186 174 1164 54 1218 28 26
60 Kumpulainen Jani CPS, Kokkola A 178 280 204 214 140 194 1210 6 1216 31 25
61 Kolam Tom FoBK, Pietarsaari B 178 186 178 190 209 172 1113 102 1215 24 28
62 Andtbacka Jan CPS, Kokkola C 145 200 183 192 183 192 1095 120 1215 26 28
63 Harmaala Tuomas CPS, Kokkola A 269 212 151 202 178 165 1177 36 1213 32 19
64 Backnäs John FHB, Kokkola C 144 214 173 196 155 222 1104 108 1212 28 20
65 Huhta Hillevi BC Islanders, Kalajoki B 156 156 215 219 223 162 1131 78 1209 28 29
66 Isomaa Teemu NiKei, Ylivieska C 140 161 202 176 165 209 1053 156 1209 12 38
67 Matkoski Armas Drott, Pietarsaari B 179 214 181 171 167 234 1146 60 1206 23 29
68 Kujala Kari CPS, Kokkola A 191 226 189 189 197 180 1172 24 1196 29 24
69 Rasmus Frank FHB, Kokkola C 201 147 161 188 165 156 1018 174 1192 19 31
70 Maijala Jaakko Cosmos, Kokkola D 179 150 188 144 170 150 981 210 1191 22 25
71 Koutonen Kauko Cosmos, Kokkola B 181 183 163 175 154 219 1075 114 1189 29 19
72 Peltoniemi Sisko CPS, Kokkola D 178 144 165 173 161 157 978 210 1188 11 37
73 Isosaari Jari BCK, Kokkola D 157 135 155 199 149 178 973 210 1183 18 26
74 Hyyppä Mauno KV-Kokkola, Kokkola C 192 224 144 155 154 163 1032 150 1182 21 26
75 Koutonen Niina Star Bo, Ylivieska B 214 182 171 163 194 181 1105 72 1177 27 22
76 Alahautala Joni KalKe-90, Ylivieska A 182 188 195 181 192 204 1142 30 1172 26 28
77 Solajoki Jouko KV-Kokkola, Kokkola D 108 164 159 203 184 244 1062 108 1170 24 19
78 Kivioja Pekka NBC, Oulu B 171 194 177 192 214 197 1145 24 1169 30 27
79 Isopahkala Tapio Kalajoki BC, Kalajoki B 154 156 166 250 160 194 1080 84 1164 22 29
80 Mourujärvi Antti Cosmos, Kokkola B 172 208 179 175 189 133 1056 108 1164 25 27
81 Bonde Ralf FoBK, Pietarsaari B 211 159 201 198 148 178 1095 66 1161 25 22
82 Pulkkinen Santeri CPS, Kokkola B 197 203 179 137 203 190 1109 48 1157 29 25
83 Lindgren Roger FoBK, Pietarsaari C 170 181 169 166 168 170 1024 132 1156 22 22
84 Makkonen Marko KosBo, Kuusankoski C 163 170 213 155 159 162 1022 132 1154 21 21
85 Alajoki Aarre KV-Kokkola, Kokkola C 203 145 153 183 158 162 1004 150 1154 17 28
86 Jutila Laura CPS, Kokkola A 189 179 203 180 177 188 1116 36 1152 25 32
87 Peltoniemi Mikko Cosmos, Kokkola C 182 163 144 155 164 179 987 156 1143 19 25
88 Mattila Pentti Star Bo, Ylivieska A 201 168 218 170 195 166 1118 24 1142 28 24
89 Nord Bengt Drott, Pietarsaari C 168 208 169 165 148 163 1021 120 1141 18 27
90 Öst Krister Drott, Pietarsaari C 193 138 162 151 147 186 977 162 1139 22 21
91 Brännbacka Ralf FoBK, Pietarsaari B 192 181 206 158 194 158 1089 48 1137 25 26
92 Honga Jonas GBK, Kokkola C 124 221 147 135 173 174 974 162 1136 20 23
93 Savola Seija Kismet, Kokkola C 152 147 184 181 195 132 991 144 1135 15 29
94 Knutar Paula CPS, Kokkola C 181 159 187 122 158 144 951 174 1125 15 27
95 Saari Miro KaBow, Kalajoki C 157 139 188 163 190 179 1016 108 1124 23 22
96 Kentala Kari Rkm-89, Ylivieska B 192 121 146 208 216 160 1043 78 1121 22 28
97 Lybäck Bertel FHB, Kokkola C 138 151 163 163 148 151 914 204 1118 11 30
98 Kilponen Leo KV-Kokkola, Kokkola C 116 178 139 199 136 162 930 186 1116 13 26
99 Ylikangas Väinö KV-Kokkola, Kokkola C 129 148 138 148 166 157 886 210 1096 9 30
100 Staffans Bo Drott, Pietarsaari C 138 156 191 155 168 155 963 132 1095 12 31
101 Ström Rolf Drott, Pietarsaari B 157 150 192 148 152 203 1002 90 1092 22 24
102 Sipilä Maria Star Bo, Ylivieska C 140 142 200 165 160 149 956 132 1088 17 26
103 Linden Kjell Drott, Pietarsaari B 166 198 126 169 170 220 1049 36 1085 16 31
104 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola, Kokkola C 157 133 167 137 171 173 938 144 1082 17 23
105 Vikström Mikael FHB, Kokkola C 182 150 159 146 136 158 931 150 1081 16 26
106 Korpi Erkki Cosmos, Kokkola C 129 163 167 162 115 160 896 180 1076 12 26
107 Karjula Esa KV-Kokkola, Kokkola D 134 129 129 183 145 145 865 210 1075 12 27
108 Koskimaa Esa KV-Kokkola, Kokkola D 163 126 156 123 147 148 863 210 1073 14 22
109 Saari Tuomo KalKe-90, Ylivieska D 116 117 151 134 149 136 803 210 1013 12 18
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 222
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 08.04.2018 10:55 Webmaster