Kokkolan Keilahalli, Marraskisa, 06.11.2017-10.12.2017
Finaaliin 11 parasta tulosta
sekä seuraavassa järjestyksessä:
2 parasta veteraania: Christer Henriksen 1356 ja Kjell Lindén 1347
2 parasta BCD-lk: Henri Rantala 1385 ja Simon Tissarinen 1382
Paras nainen: Paula Knutar 1263
2 parasta Turbo sarjasta: Rami Saarinen 304(6) ja Showket Dubloo 270(0)
Finaali Lauantaina 16.12 klo 11.00
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Jokela Oskari CPS, Kokkola A 259 244 246 227 258 237 1471 30 1501 52 15
2 Tuomisalo Leif CPS, Kokkola M 224 202 280 277 236 280 1499 0 1499 51 15
3 Harmaala Tuomas CPS, Kokkola A 223 256 257 245 222 233 1436 30 1466 48 16
4 Tuomisalo Mikael CPS, Kokkola M 208 220 235 258 247 267 1435 0 1435 52 14
5 Enfors Leif Drott, Pietarsaari M 223 238 236 239 247 242 1425 0 1425 49 18
6 Kulla Boes GBK, Kokkola B 236 190 193 258 239 215 1331 84 1415 38 20
7 Suvanto Markku CPS, Kokkola C 199 164 257 191 224 245 1280 132 1412 39 17
8 Brännbacka Ralf FoBK, Pietarsaari A 214 191 226 200 254 266 1351 54 1405 42 18
9 Björkskog Kenneth GBK, Kokkola B 201 235 221 217 225 208 1307 96 1403 40 19
10 Westerlund Kaj FoBK, Pietarsaari M 255 202 245 210 213 264 1389 0 1389 43 16
11 Koutonen Niina Star Bo, Ylivieska B 199 224 268 227 189 196 1303 84 1387 43 13
 
12 Rantala Henri CPS, Kokkola B 199 212 228 248 195 231 1313 72 1385 44 16
13 Wargh Kent GBK, Kokkola A 234 232 204 236 225 235 1366 18 1384 41 25
14 Tissarinen Simon CPS, Kokkola B 182 171 226 242 256 239 1316 66 1382 45 14
15 Pulkkinen Santeri CPS, Kokkola B 193 236 265 193 225 202 1314 66 1380 38 17
16 Kangasvieri Jyri Saturn, Pietarsaari B 194 227 192 238 215 197 1263 108 1371 39 22
17 Kumpulainen Jani CPS, Kokkola A 176 245 198 196 223 300 1338 24 1362 48 11
18 Henriksen Christer GBK, Kokkola C 189 189 193 204 176 201 1152 204 1356 30 23
19 Linden Kjell Drott, Pietarsaari B 205 162 190 246 247 219 1269 78 1347 39 19
20 Kujala Juhani Kulkurit, Kokkola B 204 195 189 236 231 214 1269 78 1347 36 21
21 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 215 221 225 227 209 247 1344 0 1344 39 23
22 Kåla Harry FHB, Kokkola B 214 169 199 233 191 208 1214 126 1340 32 24
23 Kulla Bertel FoBK, Pietarsaari B 180 205 257 257 187 180 1266 66 1332 36 22
24 Dubloo Showket FHB, Kokkola M 173 194 215 218 244 270 1314 0 1314 39 21
25 Myllymäki Keijo CPS, Kokkola A 197 223 211 228 227 180 1266 48 1314 37 21
26 Andtbacka Jan CPS, Kokkola C 144 234 183 163 208 227 1159 150 1309 32 20
27 Hooli Jukka CPS, Kokkola A 237 226 221 190 192 207 1273 30 1303 32 27
28 Koutonen Timo Star Bo, Ylivieska B 236 193 217 192 204 194 1236 66 1302 31 28
29 Forsell Karl Johan FoBK, Pietarsaari A 243 237 223 177 216 169 1265 36 1301 34 21
30 Ekblad Christoffer GBK, Kokkola B 212 223 214 203 181 223 1256 42 1298 34 23
31 Tissarinen Johan CPS, Kokkola C 155 164 203 161 215 187 1085 204 1289 22 24
32 Saastamoinen Seppo Cosmos, Kokkola B 256 155 168 220 181 192 1172 114 1286 34 22
33 Saari Vesa BC Islanders, Kalajoki M 232 181 218 226 213 196 1266 18 1284 34 27
34 Sundberg Jan-Anders GBK, Kokkola B 182 222 232 159 216 183 1194 90 1284 29 26
35 Meriläinen Kauko RauKe, Raahe B 181 173 193 210 201 203 1161 120 1281 38 18
36 Autio Joni HaKe, Ylivieska B 171 191 258 223 148 168 1159 120 1279 30 20
37 Kujala Kari CPS, Kokkola A 183 216 254 233 168 199 1253 24 1277 33 22
38 Ahola Matti KuKu, Seinäjoki A 195 215 202 217 226 197 1252 24 1276 31 26
39 Ånäs Jan-Erik FHB, Kokkola C 203 193 180 177 179 193 1125 144 1269 34 16
40 Koskela Jarmo KalKe-90, Ylivieska B 197 220 189 223 181 184 1194 72 1266 29 28
41 Hautaniemi Heikki BCK, Kokkola A 174 226 184 216 210 205 1215 48 1263 34 24
42 Bonde Ralf FoBK, Pietarsaari A 207 223 204 180 190 205 1209 54 1263 32 22
43 Knutar Paula CPS, Kokkola C 174 146 199 177 150 225 1071 192 1263 24 22
44 Leväniemi Ahti Kulkurit, Kokkola C 162 179 200 182 200 189 1112 150 1262 22 30
45 Hassel Per GBK, Kokkola C 209 205 179 164 186 171 1114 144 1258 23 29
46 Kiviaho Tero CPS, Kokkola D 174 152 194 202 165 161 1048 210 1258 25 21
47 Nyblom Jacob CPS, Kokkola A 178 270 193 214 175 201 1231 24 1255 40 16
48 Skog Harry GBK, Kokkola B 227 179 164 163 236 172 1141 114 1255 31 17
49 Sundberg Joakim GBK, Kokkola B 237 201 216 178 177 167 1176 72 1248 36 14
50 Leinonen Anja-Riitta Kismet, Kokkola C 202 158 177 158 143 234 1072 174 1246 23 25
51 Åkerblom Ingmar GBK, Kokkola B 176 200 226 221 177 172 1172 72 1244 34 21
52 Nygård Esa KalKe-90, Ylivieska B 247 151 178 212 178 197 1163 78 1241 26 27
53 Saarinen Rami CPS, Kokkola A 201 189 172 197 145 298 1202 36 1238 33 13
54 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola, Kokkola C 223 129 182 158 172 222 1086 150 1236 26 27
55 Finell Gustav GBK, Kokkola C 248 152 181 151 183 171 1086 150 1236 25 22
56 Hölsö Martti For Fun, Seinäjoki B 205 186 202 206 212 161 1172 54 1226 28 26
57 Öst Krister Drott, Pietarsaari C 170 221 191 183 153 146 1064 162 1226 25 19
58 Verronen Valtter CPS, Kokkola M 183 149 256 225 234 178 1225 0 1225 35 15
59 Luhtio Rami CPS, Kokkola B 162 166 199 179 242 135 1083 138 1221 27 19
60 Österman Lars-Åke GBK, Kokkola A 202 209 194 196 205 178 1184 36 1220 30 27
61 Savola Ari CPS, Kokkola M 180 200 181 238 192 228 1219 0 1219 30 30
62 Mäki Harri BCK, Kokkola B 178 190 232 179 168 186 1133 84 1217 32 20
63 Virtanen Riitta Marja Ke-57, Seinäjoki C 136 176 172 214 192 177 1067 150 1217 21 28
64 Haukilahti Kari Kulkurit, Kokkola B 201 171 192 167 197 168 1096 120 1216 21 28
65 Dahlbacka Isa GBK, Kokkola C 112 194 140 159 200 225 1030 186 1216 23 23
66 Joensuu Markku Yke-66, Seinäjoki B 175 192 174 182 184 199 1106 108 1214 26 26
67 Läspä Marja-Leena Kismet, Kokkola B 183 174 194 211 160 184 1106 108 1214 26 25
68 Honga Jonas GBK, Kokkola C 148 160 200 228 167 142 1045 168 1213 27 16
69 Jyrkkä Kai CPS, Kokkola M 182 140 208 266 178 215 1189 18 1207 33 18
70 Koivuoja Hannele Kalajoki BC, Kalajoki C 134 148 174 181 205 186 1028 174 1202 20 24
71 Hyyppä Mauno KV-Kokkola, Kokkola C 147 129 189 164 203 165 997 204 1201 18 25
72 Röyttä Jorma Ränni-Raahe, Raahe B 159 202 180 162 205 171 1079 120 1199 25 22
73 Sandbacka Folke FHB, Kokkola B 220 162 137 193 182 195 1089 108 1197 28 25
74 Backnäs Tommy FHB, Kokkola A 187 159 234 195 199 216 1190 6 1196 31 24
75 Lukkarila Risto KV-Kokkola, Kokkola B 203 178 157 192 201 175 1106 90 1196 26 26
76 Löfbacka Kari Star Bo, Ylivieska A 149 235 233 199 179 161 1156 36 1192 29 19
77 Koutonen Kauko Cosmos, Kokkola B 151 190 160 190 217 169 1077 114 1191 26 24
78 Honga Håkan GBK, Kokkola C 143 167 197 148 149 179 983 204 1187 23 20
79 Piippo Jorma RauKe, Raahe B 146 175 185 232 180 136 1054 132 1186 19 30
80 Snåre Sune FoBK, Pietarsaari B 176 194 187 148 190 180 1075 102 1177 27 19
81 Salimaa Oskari Tasku, Raahe C 159 210 170 146 145 204 1034 138 1172 20 26
82 Kujala Ari BCK, Kokkola C 136 135 168 193 162 178 972 198 1170 20 24
83 Andersson Karl Gustav GBK, Kokkola C 161 157 181 156 152 161 968 198 1166 11 33
84 Peltoniemi Sisko CPS, Kokkola D 168 172 148 182 135 151 956 210 1166 13 32
85 Huhta Hillevi BC Islanders, Kalajoki B 167 170 259 157 173 161 1087 78 1165 30 20
86 Store John-Erik FHB, Kokkola C 210 136 180 130 137 189 982 180 1162 20 20
87 Kuparinen Sakari RauKe, Raahe B 144 170 200 194 203 214 1125 36 1161 29 20
88 Östman Christian FoBK, Pietarsaari B 191 156 197 127 183 174 1028 132 1160 27 16
89 Alahautala Joni KalKe-90, Ylivieska A 183 199 225 150 192 162 1111 48 1159 24 31
90 Hakala Raimo Yke-66, Seinäjoki B 199 160 203 170 178 158 1068 84 1152 18 34
91 Nord Bengt Drott, Pietarsaari C 190 181 158 159 169 154 1011 138 1149 20 24
92 Paavola Aki CPS, Kokkola B 167 199 165 156 204 171 1062 84 1146 25 24
93 Heikkinen Timo BCK, Kokkola C 160 141 177 177 146 190 991 150 1141 15 29
94 Björkstrand Anton GBK, Kokkola B 173 183 133 190 168 173 1020 120 1140 17 30
95 Långbacka Nils-Erik FHB, Kokkola C 152 189 160 150 173 166 990 150 1140 21 28
96 Lindgren Roger FoBK, Pietarsaari C 159 162 186 183 118 176 984 156 1140 19 26
97 Kuparinen Ritva RauKe, Raahe C 142 152 135 201 191 167 988 150 1138 16 28
98 Huhta Kerttu Kismet, Kokkola C 166 153 146 147 140 173 925 210 1135 12 31
99 Aalto Antti KV-Kokkola, Kokkola C 139 169 165 174 136 177 960 174 1134 18 22
100 Talus Sune Golf, Kokkola B 171 201 192 179 126 185 1054 78 1132 17 33
101 Peltoniemi Toivo Se-Pe, Seinäjoki B 155 186 162 157 189 179 1028 102 1130 23 26
102 Ylikangas Väinö KV-Kokkola, Kokkola C 173 144 112 174 156 157 916 210 1126 14 23
103 Backnäs John FHB, Kokkola C 182 174 199 152 135 149 991 132 1123 24 17
104 Meriläinen Ritva RauKe, Raahe C 152 124 146 171 133 187 913 210 1123 16 25
105 Mourujärvi Antti Cosmos, Kokkola B 136 154 203 191 165 171 1020 102 1122 10 37
106 Koskinen Olavi Cosmos, Kokkola B 161 181 176 183 151 159 1011 108 1119 22 25
107 Maliniemi Esa Ränni-Raahe, Raahe B 170 156 141 146 210 175 998 120 1118 22 22
108 Kangas Taneli Drott, Pietarsaari A 212 192 188 143 145 204 1084 30 1114 28 23
109 Lindgren Benjamin FHB, Kokkola C 178 134 145 137 164 175 933 180 1113 20 20
110 Maijala Jaakko Cosmos, Kokkola D 173 141 135 160 157 137 903 210 1113 17 20
111 Fors Tomi Kalajoki BC, Kalajoki A 217 191 124 198 155 179 1064 48 1112 28 16
112 Hemming Holger FoBK, Pietarsaari B 194 135 186 159 164 136 974 132 1106 18 23
113 Kulla Rolf GBK, Kokkola C 150 176 158 153 122 159 918 186 1104 15 27
114 Knutar Tor-Erik FHB, Kokkola C 148 129 157 159 154 162 909 192 1101 19 19
115 Soukka Jani KaBow, Kalajoki B 163 179 197 151 171 148 1009 90 1099 22 25
116 Lybäck Bertel FHB, Kokkola C 136 138 153 163 145 152 887 210 1097 11 29
117 Hästö Sven-Erik FHB, Kokkola C 135 159 176 165 143 179 957 138 1095 15 26
118 Silvasti Olavi Tasku, Raahe B 161 161 180 159 183 135 979 114 1093 18 30
119 Kolam Tom FoBK, Pietarsaari B 149 190 172 126 154 188 979 114 1093 17 28
120 Käräjäoja Kaarina RauKe, Raahe C 138 153 169 153 149 120 882 210 1092 11 25
121 Hassel Helge GBK, Kokkola D 146 144 133 170 143 145 881 210 1091 15 21
122 Järvikangas Sinikka Ke-57, Seinäjoki C 170 168 170 121 132 167 928 162 1090 13 25
123 Hägg Stig-Göran FHB, Kokkola C 114 163 126 160 194 123 880 210 1090 13 24
124 Nisula Matti Kulkurit, Kokkola B 155 173 157 144 174 154 957 132 1089 12 31
125 Pirneskoski Alpo RauKe, Raahe C 165 149 157 169 183 122 945 138 1083 15 25
126 Högnäs Dan FHB, Kokkola C 128 143 154 149 149 211 934 144 1078 21 17
127 Röyttä Helena Ränni-Raahe, Raahe C 133 162 165 135 164 137 896 168 1064 14 24
128 Korpela Aki Se-Pe, Seinäjoki B 159 160 137 137 166 202 961 96 1057 18 24
129 Wacklin Tuula Kismet, Kokkola C 124 148 138 157 145 151 863 192 1055 12 21
130 Yli-Aho Veli Se-Pe, Seinäjoki B 159 151 142 177 174 117 920 120 1040 15 25
131 Grankulla Jan GBK, Kokkola D 125 171 126 128 133 128 811 210 1021 14 17
132 Borg Hugo GBK, Kokkola D 140 113 130 156 129 129 797 210 1007 9 22
133 Tschokkinen Pekka KV-Kokkola, Kokkola C 127 166 116 113 151 105 778 210 988 14 12
134 Hägg Hans GBK, Kokkola D 137 118 98 149 139 137 778 210 988 11 16
135 Karjula Esa KV-Kokkola, Kokkola D 159 100 127 141 115 106 748 210 958 9 18
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 247
© Viking Bowling & Supply 1987-2017 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 11.12.2017 13:58 Webmaster