Kokkolan Keilahalli, Syyskisa, 02.10.2017-05.11.2017
Finaali su.12.11 klo 11:00
Finaaliin 17 parasta tulosta ja lisäksi seuraavassa järjestyksessä
paras Veteraani Sune Snåre 1261, paras nainen Anja-Riitta Leinonen 1229
paras juniori Ville Koutonen 1162, paras B-lk Santeri Pulkkinen 1231
paras C-D lk Jan Andtbacka 1237
2 Turbo sarjasta Jacob Nyblom 282 ja Henri Rantala 279
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Tissarinen Simon CPS, Kokkola B 211 204 247 248 248 233 1391 90 1481 44 16
2 Saari Vesa BC Islanders, Kalajoki M 201 281 224 171 215 259 1351 18 1369 44 17
3 Jokela Oskari CPS, Kokkola A 246 204 259 192 235 165 1301 36 1337 42 19
4 Kumpulainen Jani CPS, Kokkola A 190 236 238 186 236 226 1312 24 1336 42 19
5 Verronen Valtter CPS, Kokkola M 230 168 234 247 187 249 1315 0 1315 43 16
6 Hooli Jukka CPS, Kokkola A 171 231 237 193 201 243 1276 36 1312 37 23
7 Tuomisalo Mikael CPS, Kokkola M 236 236 258 183 227 162 1302 6 1308 34 27
8 Eronen Timo VIFK, Vaasa M 201 249 160 270 225 202 1307 0 1307 39 22
9 Tuomisalo Leif CPS, Kokkola M 179 268 161 227 225 246 1306 0 1306 40 15
10 Jyrkkä Kai CPS, Kokkola M 191 256 203 199 203 212 1264 18 1282 40 16
11 Furu Pia CPS, Kokkola C 186 143 179 233 197 210 1148 132 1280 29 20
12 Dubloo Showket FHB, Kokkola M 189 211 249 258 189 177 1273 0 1273 36 25
13 Enfors Leif Drott, Pietarsaari M 194 225 178 181 266 228 1272 0 1272 37 20
14 Haukilahti Kari Kulkurit, Kokkola B 192 205 189 144 201 216 1147 120 1267 23 33
15 Saari Miro KaBow, Kalajoki C 176 219 173 170 167 163 1068 198 1266 27 20
16 Suvanto Markku CPS, Kokkola C 188 172 194 198 202 179 1133 132 1265 34 20
17 Myllymäki Keijo CPS, Kokkola A 175 216 226 192 204 201 1214 48 1262 29 28
 
18 Snåre Sune FoBK, Pietarsaari B 190 213 155 198 200 215 1171 90 1261 31 25
19 Saarinen Rami CPS, Kokkola A 160 232 168 245 192 215 1212 36 1248 31 26
20 Kesti Dan VIFK, Vaasa A 175 180 259 211 231 172 1228 12 1240 32 25
21 Andtbacka Jan CPS, Kokkola C 161 193 172 169 157 235 1087 150 1237 24 24
22 Nyblom Jacob CPS, Kokkola A 147 223 201 198 164 278 1211 24 1235 32 20
23 Pulkkinen Santeri CPS, Kokkola B 230 175 202 195 195 168 1165 66 1231 32 17
24 Leinonen Anja-Riitta Kismet, Kokkola C 192 138 197 192 159 177 1055 174 1229 19 29
25 Kangasvieri Jyri Saturn, Pietarsaari B 201 188 134 179 182 239 1123 102 1225 25 27
26 Sandbacka Folke FHB, Kokkola B 222 178 216 168 188 149 1121 102 1223 27 21
27 Koutonen Niina Star Bo, Ylivieska B 175 186 202 197 202 169 1131 90 1221 28 25
28 Sundberg Jan-Anders GBK, Kokkola B 178 198 163 186 212 194 1131 84 1215 21 31
29 Kujala Juhani Kulkurit, Kokkola B 195 200 147 159 254 181 1136 78 1214 29 23
30 Backnäs Tommy FHB, Kokkola A 203 211 162 205 199 214 1194 18 1212 33 19
31 Öst Krister Drott, Pietarsaari C 179 174 190 178 157 172 1050 162 1212 22 27
32 Kentala Kari Rkm-89, Ylivieska B 190 183 203 181 175 170 1102 108 1210 29 21
33 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 179 192 217 188 196 236 1208 0 1208 34 27
34 Knutar Paula CPS, Kokkola C 163 149 124 182 178 216 1012 192 1204 17 30
35 Österberg Janeta VIFK, Vaasa C 204 158 164 176 181 149 1032 168 1200 25 19
36 Hintikainen Janne WRB, Seinäjoki M 212 156 233 201 179 217 1198 0 1198 32 21
37 Keiski Tomi CPS, Kokkola B 144 193 170 220 198 204 1129 66 1195 28 23
38 Mourujärvi Antti Cosmos, Kokkola B 205 220 196 161 138 185 1105 90 1195 20 33
39 Jyrkkä Martti BCK, Kokkola B 173 187 199 213 167 201 1140 54 1194 26 25
40 Heikkinen Timo BCK, Kokkola C 151 201 161 184 156 185 1038 156 1194 20 28
41 Luhtio Rami CPS, Kokkola B 179 187 184 173 171 165 1059 132 1191 21 31
42 Hyyppä Mauno KV-Kokkola, Kokkola C 145 168 197 150 177 149 986 204 1190 20 23
43 Alahautala Joni KalKe-90, Ylivieska A 181 210 237 157 170 188 1143 42 1185 32 18
44 Sundberg Joakim GBK, Kokkola B 179 142 205 216 201 162 1105 72 1177 27 27
45 Savola Seija Kismet, Kokkola C 200 162 137 209 148 165 1021 156 1177 16 32
46 Rantala Henri CPS, Kokkola B 157 151 173 166 193 268 1108 66 1174 24 24
47 Östman Christian FoBK, Pietarsaari B 160 191 193 172 205 119 1040 132 1172 21 27
48 Koutonen Ville KaBow, Kalajoki B 163 153 189 168 199 170 1042 120 1162 19 26
49 Kopakkala Mikko Star Bo, Ylivieska B 192 165 191 166 173 166 1053 108 1161 23 27
50 Tiitinen Tuomas Kulkurit, Kokkola B 154 173 159 162 192 215 1055 102 1157 28 21
51 Leväniemi Ahti Kulkurit, Kokkola C 168 136 168 166 188 181 1007 150 1157 14 35
52 Vikström Mikael FHB, Kokkola C 146 161 151 196 132 203 989 168 1157 18 24
53 Lankila Sakari Kalajoki BC, Kalajoki C 165 127 175 196 176 167 1006 150 1156 21 22
54 Kulla Boes GBK, Kokkola B 185 149 174 168 197 204 1077 78 1155 25 29
55 Kåla Harry FHB, Kokkola B 141 148 195 180 176 194 1034 120 1154 20 27
56 Koutonen Timo Star Bo, Ylivieska B 173 187 171 165 242 155 1093 60 1153 23 25
57 Kantanen Reino BCK, Kokkola B 153 189 193 204 124 170 1033 120 1153 28 18
58 Kuivaniemi Eero KV-Kokkola, Kokkola C 172 158 170 194 153 162 1009 144 1153 15 34
59 Beijar Ingmar Hellas, Vaasa B 191 174 145 146 202 174 1032 120 1152 21 24
60 Granlund Daniel Hellas, Vaasa B 149 182 197 174 174 185 1061 90 1151 27 22
61 Nisula Matti Kulkurit, Kokkola B 199 172 161 174 156 161 1023 126 1149 21 23
62 Lukkarila Risto KV-Kokkola, Kokkola B 147 202 169 205 155 186 1064 84 1148 22 26
63 Nurminen Jukka Mistral, Loviisa A 188 180 197 201 178 177 1121 24 1145 24 30
64 Marjakangas Eija KalKe-90, Ylivieska C 124 168 144 139 204 176 955 186 1141 13 29
65 Wikström Tage VIS, Vaasa C 162 175 189 146 164 154 990 150 1140 20 24
66 Sipilä Maria Star Bo, Ylivieska C 138 191 165 131 192 149 966 174 1140 11 35
67 Kotamäki Kari Kiisto, Vaasa C 182 176 143 154 151 169 975 162 1137 23 21
68 Saastamoinen Seppo Cosmos, Kokkola B 206 186 160 173 160 141 1026 108 1134 15 34
69 Korhonen Heikki Star Bo, Ylivieska D 129 131 147 172 154 190 923 210 1133 14 25
70 Hautala Marko Saturn, Pietarsaari A 213 215 197 187 156 144 1112 18 1130 29 20
71 Hautaniemi Heikki BCK, Kokkola A 179 187 209 146 201 169 1091 36 1127 26 21
72 Läspä Marja-Leena Kismet, Kokkola B 158 165 154 202 181 176 1036 90 1126 16 32
73 Linden Kjell Drott, Pietarsaari B 175 138 199 200 173 167 1052 72 1124 24 23
74 Tissarinen Tomas CPS, Kokkola D 134 151 172 146 149 162 914 210 1124 12 27
75 Löfbacka Eila Star Bo, Ylivieska C 130 167 163 110 147 214 931 192 1123 13 26
76 Löfbacka Kari Star Bo, Ylivieska A 234 149 194 167 181 170 1095 24 1119 23 31
77 Harmaala Tuomas CPS, Kokkola A 189 188 202 141 200 178 1098 18 1116 32 20
78 Prittinen Kalervo KalKe-90, Ylivieska B 133 156 168 149 159 234 999 114 1113 20 23
79 Törmälehto Martti Star Bo, Ylivieska C 158 170 152 166 147 170 963 150 1113 17 22
80 Peltoniemi Sisko CPS, Kokkola D 170 118 135 142 158 177 900 210 1110 13 26
81 Korhonen Kauko Star Bo, Ylivieska C 156 143 153 161 192 146 951 150 1101 15 28
82 Koutonen Kauko Cosmos, Kokkola B 204 198 177 138 135 139 991 108 1099 19 20
83 Aalto Antti KV-Kokkola, Kokkola C 178 126 174 164 160 123 925 174 1099 14 28
84 Backnäs John FHB, Kokkola C 149 145 173 179 148 177 971 126 1097 18 26
85 Kiviaho Tero CPS, Kokkola D 149 155 155 141 131 152 883 210 1093 16 20
86 Kaski Juhani Saturn, Pietarsaari A 171 203 192 149 182 159 1056 36 1092 22 27
87 Liukku Ilkka Strömberg, Vaasa B 164 170 137 143 139 228 981 108 1089 17 25
88 Alajoki Aarre KV-Kokkola, Kokkola C 154 129 152 165 160 165 925 162 1087 11 33
89 Soukka Jani KaBow, Kalajoki B 101 130 209 182 197 185 1004 78 1082 24 18
90 Kujala Ari BCK, Kokkola C 139 151 155 140 175 128 888 192 1080 13 23
91 Paavola Aki CPS, Kokkola B 153 168 167 177 165 166 996 78 1074 19 25
92 Nygård Esa KalKe-90, Ylivieska B 162 132 207 158 169 179 1007 66 1073 18 29
93 Ånäs Jan-Erik FHB, Kokkola C 170 185 121 130 159 169 934 138 1072 16 27
94 Anttila Esa KalKe-90, Ylivieska D 136 127 140 137 168 151 859 210 1069 12 20
95 Siffren Bjarne VIFK, Vaasa C 138 140 135 174 172 165 924 144 1068 17 20
96 Bonde Ralf FoBK, Pietarsaari A 165 178 160 146 185 191 1025 42 1067 25 19
97 Koskinen Olavi Cosmos, Kokkola B 149 161 153 155 179 162 959 108 1067 19 22
98 Björklund Sven-Olof Drott, Pietarsaari C 134 169 155 148 129 172 907 156 1063 13 25
99 Toivola Seppo Isku, Vaasa B 135 173 150 114 208 173 953 108 1061 17 22
100 Wikström-Gunn Gunnel FoBK, Pietarsaari C 126 134 153 159 117 158 847 198 1045 13 20
101 Koskimaa Esa KV-Kokkola, Kokkola D 134 151 146 139 116 136 822 210 1032 9 24
102 Beijar Bengt Hellas, Vaasa B 135 163 170 134 148 184 934 96 1030 17 27
103 Räisälä Markku KV-Kokkola, Kokkola D 126 121 128 159 105 177 816 210 1026 12 22
104 Siermala Tarja Team 301, Kalajoki D 115 114 154 169 140 120 812 210 1022 12 19
105 Saari Tuomo KalKe-90, Ylivieska D 126 129 133 137 140 136 801 210 1011 13 20
106 Ylikangas Väinö KV-Kokkola, Kokkola C 138 118 126 129 125 161 797 210 1007 8 23
107 Skog Harry GBK, Kokkola B 131 149 165 138 168 117 868 108 976 16 20
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 222
© Viking Bowling & Supply 1987-2017 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 05.11.2017 15:29 Webmaster