Kokkolan Keilahalli, Venetsiakisa 2017, 14.08.2017-30.09.2017
Finaaliin 12 parasta tulosta sekä seuraavassa järjestyksessä
2 parasta veteraania, Sune Snåre 1207 ja Jukka Tanjunen 1206
paras nainen Seija Savola 1198, paras juniori Simon Tissarinen 1133
2 parasta C-D lk,Jani Illanvuori ja Timo Heikkinen 1191
2 turbosarjasta (6 sarja),Santeri Pulkkinen 237 ja Jacob Nyblom 236
sekä 2 parasta viimeiseltä kilp.päivältä
Rami Saarinen 1223 ja Jarmo ukkonen 1212
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Verronen Valtter CPS, Kokkola M 227 229 257 168 221 214 1316 0 1316 42 13
2 Tuomisalo Leif CPS, Kokkola M 258 175 226 192 225 192 1268 0 1268 39 20
3 Kumpulainen Jani CPS, Kokkola A 190 227 184 191 236 220 1248 18 1266 40 18
4 Hooli Jukka CPS, Kokkola A 163 195 223 198 235 224 1238 24 1262 35 21
5 Jokela Oskari CPS, Kokkola A 151 212 255 246 181 182 1227 30 1257 36 17
6 Sundberg Joakim GBK, Kokkola B 172 201 231 174 168 239 1185 66 1251 32 23
7 Brännbacka Ralf FoBK, Pietarsaari A 189 192 203 204 204 208 1200 48 1248 30 22
8 Haukilahti Kari Kulkurit, Kokkola B 163 199 212 193 187 181 1135 108 1243 27 26
9 Saari Vesa BC Islanders, Kalajoki M 268 178 194 196 201 190 1227 12 1239 36 20
10 Leväniemi Ahti Kulkurit, Kokkola C 167 175 184 237 159 170 1092 144 1236 27 26
11 Rantala Henri CPS, Kokkola B 197 200 172 222 192 191 1174 60 1234 29 26
12 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 213 164 224 254 184 190 1229 0 1229 35 21
 
13 Saarinen Rami CPS, Kokkola A 193 204 155 244 205 186 1187 36 1223 34 22
14 Dubloo Showket FHB, Kokkola M 201 171 186 203 226 226 1213 0 1213 33 23
15 Ukkonen Jarmo NBC, Oulu A 198 180 204 247 180 167 1176 36 1212 34 20
16 Backnäs Tommy FHB, Kokkola A 212 191 178 203 205 189 1178 30 1208 35 19
17 Snåre Sune FoBK, Pietarsaari B 179 182 170 178 215 211 1135 72 1207 27 28
18 Tanjunen Jukka HaKe, Ylivieska B 220 155 191 214 170 166 1116 90 1206 24 26
19 Koivisto Janne WRB, Seinäjoki M 234 172 186 236 190 180 1198 0 1198 38 18
20 Koskinen Olavi Cosmos, Kokkola B 171 143 201 199 188 188 1090 108 1198 25 25
21 Savola Seija Kismet, Kokkola C 166 177 143 186 177 199 1048 150 1198 17 33
22 Saviranta Juuso CPS, Kokkola A 177 220 181 165 256 184 1183 12 1195 34 17
23 Illanvuori Jani CPS, Kokkola C 188 189 139 158 168 158 1000 192 1192 25 17
24 Heikkinen Timo BCK, Kokkola C 176 222 132 159 162 184 1035 156 1191 22 27
25 Keiski Tomi CPS, Kokkola B 151 197 173 201 241 177 1140 48 1188 29 22
26 Tuomisalo Mikael CPS, Kokkola M 189 148 213 164 244 226 1184 0 1184 29 23
27 Kolam Tom FoBK, Pietarsaari B 188 151 224 194 154 160 1071 108 1179 22 26
28 Sundberg Jan-Anders GBK, Kokkola B 187 194 163 197 182 176 1099 78 1177 23 28
29 Jyrkkä Martti BCK, Kokkola B 169 193 197 212 178 179 1128 48 1176 22 33
30 Öst Krister Drott, Pietarsaari C 146 137 235 151 150 195 1014 162 1176 16 29
31 Hemming Holger FoBK, Pietarsaari B 190 189 172 172 140 197 1060 114 1174 22 27
32 Andtbacka Jan CPS, Kokkola C 153 141 209 180 151 195 1029 144 1173 21 28
33 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo A 190 213 185 209 198 151 1146 24 1170 26 31
34 Nyblom Jacob CPS, Kokkola A 219 207 185 136 169 233 1149 18 1167 27 26
35 Enfors Leif Drott, Pietarsaari M 196 192 169 198 246 165 1166 0 1166 36 18
36 Kujala Ari BCK, Kokkola C 170 134 169 199 137 161 970 192 1162 17 23
37 Jyrkkä Kai CPS, Kokkola M 154 189 189 210 201 212 1155 0 1155 30 18
38 Myllymäki Keijo CPS, Kokkola A 179 160 184 207 159 223 1112 42 1154 26 22
39 Läspä Marja-Leena Kismet, Kokkola B 168 181 159 189 192 174 1063 90 1153 15 40
40 Pulkkinen Santeri CPS, Kokkola B 137 177 184 166 252 187 1103 48 1151 27 20
41 Hautaniemi Heikki BCK, Kokkola A 181 189 173 176 223 172 1114 36 1150 28 26
42 Mourujärvi Antti Cosmos, Kokkola B 168 165 163 192 183 189 1060 90 1150 14 38
43 Viiperi Juha Cosmos, Kokkola C 148 155 201 158 146 179 987 162 1149 21 22
44 Luhtio Rami CPS, Kokkola B 172 159 172 181 184 152 1020 126 1146 22 22
45 Saastamoinen Seppo Cosmos, Kokkola B 169 156 175 195 157 188 1040 102 1142 22 26
46 Nisula Matti Kulkurit, Kokkola B 175 171 157 202 143 167 1015 126 1141 19 23
47 Jehkinen Kari Mainarit, Keski-Savo A 182 136 175 176 221 223 1113 24 1137 26 26
48 Hautala Marko Saturn, Pietarsaari A 228 159 190 151 177 213 1118 18 1136 27 23
49 Tissarinen Simon CPS, Kokkola B 172 187 190 137 162 183 1031 102 1133 22 24
50 Karvala Kalevi Kiisto, Vaasa M 191 147 206 244 168 174 1130 0 1130 25 27
51 Aalto Antti KV-Kokkola, Kokkola C 140 149 199 143 169 162 962 168 1130 20 22
52 Suvanto Markku CPS, Kokkola C 163 117 136 213 179 185 993 132 1125 20 20
53 Huhta Hillevi BC Islanders, Kalajoki B 164 180 157 212 176 169 1058 66 1124 18 32
54 Borg Hugo GBK, Kokkola D 137 147 149 188 150 143 914 210 1124 17 22
55 Kujala Juhani Kulkurit, Kokkola B 201 211 171 182 114 175 1054 66 1120 19 30
56 Alajoki Aarre KV-Kokkola, Kokkola C 210 172 146 136 155 143 962 156 1118 17 24
57 Peltoniemi Sisko CPS, Kokkola D 111 205 145 143 171 132 907 210 1117 14 25
58 Lybäck Bertel FHB, Kokkola C 144 124 149 166 191 130 904 210 1114 17 21
59 Leinonen Anja-Riitta Kismet, Kokkola C 178 134 154 180 175 123 944 168 1112 16 26
60 Sjölind Benjamin CPS, Kokkola C 142 141 181 176 166 136 942 168 1110 19 25
61 Siermala Tarja Team 301, Kalajoki D 122 124 147 171 192 143 899 210 1109 7 31
62 Linden Kjell Drott, Pietarsaari B 180 193 153 166 198 152 1042 66 1108 24 22
63 Kulla Boes GBK, Kokkola B 185 130 164 199 179 180 1037 66 1103 20 29
64 Knutar Paula CPS, Kokkola C 146 160 120 161 175 149 911 192 1103 18 20
65 Koutonen Kauko Cosmos, Kokkola B 136 192 182 176 111 202 999 96 1095 22 20
66 Kangasvieri Jyri Saturn, Pietarsaari B 128 143 217 133 189 189 999 96 1095 19 25
67 Kuki Pasi HaKe, Ylivieska A 145 170 223 165 175 171 1049 36 1085 26 20
68 Sandbacka Folke FHB, Kokkola B 169 170 158 153 162 192 1004 78 1082 18 28
69 Harmaala Tuomas CPS, Kokkola A 156 172 190 145 197 202 1062 12 1074 29 20
70 Hästö Sven-Erik FHB, Kokkola C 141 190 162 161 126 159 939 132 1071 19 22
71 Björklund Ingvar FHB, Kokkola C 133 177 160 138 97 156 861 210 1071 11 22
72 Ånäs Jan-Erik FHB, Kokkola C 137 197 141 154 164 139 932 138 1070 17 21
73 Långbacka Nils-Erik FHB, Kokkola C 124 158 169 181 144 149 925 144 1069 16 26
74 Backnäs John FHB, Kokkola C 164 126 195 140 153 158 936 132 1068 20 20
75 Ahtinen Jukka PieBo, Ylä-Savo B 172 158 204 176 122 139 971 96 1067 16 27
76 Björklund Sven-Olof Drott, Pietarsaari C 145 155 127 137 178 165 907 150 1057 15 24
77 Östman Christian FoBK, Pietarsaari B 139 150 147 158 172 164 930 126 1056 16 21
78 Tissarinen Johan CPS, Kokkola C 116 161 185 120 148 116 846 204 1050 15 23
79 Koskimaa Esa KV-Kokkola, Kokkola D 145 135 120 141 119 170 830 210 1040 14 20
80 Kantanen Reino BCK, Kokkola B 157 147 140 175 159 153 931 108 1039 17 25
81 Store John-Erik FHB, Kokkola C 146 137 130 135 161 138 847 192 1039 9 29
82 Staffans Bo Drott, Pietarsaari C 193 137 149 137 158 131 905 132 1037 16 22
83 Sjölund Helge Drott, Pietarsaari C 112 146 153 133 158 147 849 186 1035 13 19
84 Räisälä Markku KV-Kokkola, Kokkola D 146 124 120 99 172 156 817 210 1027 12 20
85 Koivuoja Hannele Kalajoki BC, Kalajoki C 142 148 134 151 149 116 840 174 1014 14 19
86 Ruuskanen Siiri KalKe-90, Ylivieska C 108 127 174 137 115 136 797 210 1007 8 22
87 Bonde Ralf FoBK, Pietarsaari A 137 167 145 182 155 161 947 36 983 12 31
88 Karppi Lasse TeKe, Riihimäki A 148 167 137 172 147 157 928 42 970 16 26
89 Tiitinen Tuomas Kulkurit, Kokkola B 115 144 140 129 118 170 816 90 906 13 18
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 235
© Viking Bowling & Supply 1987-2017 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 30.09.2017 17:21 Webmaster